Як не стати жертвою терору

Якщо Ви виявили підозрілий предмет у будинку:

Негайно повідомте про це адміністрації.

Не торкайтеся, не розкривайте й не пересувайте знахідку. Зафіксуйте час виявлення знахідки.

Постарайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки.

 

Якщо стріляють:

Не стійте біля вікна, навіть якщо воно закрите фіранкою.

Не піднімайтеся вище рівня підвіконня.

Якщо стрілянина захопила вас на вулиці, ляжте на землю й по­старайтесь відповзти за укриття (ріг будинку, клумби тощо), якщо нічого такого поблизу немає, закрийте голову руками й лежіть су­мирно.

 

У випадку захоплення заручником:

Виконуйте всі вказівки терористів.

Визначте для себе, хто з них найнебезпечніший.

Не дивіться зухвало терористові в очі. Для нервової людини це сигнал до агресії.

Не підвищуйте голосу й не жестикулюйте перед бандитами. Вони можуть сприйняти це як спробу передати інформацію.

Якщо у вас с мобільний телефон, вимкніть звуковий сигнал, щоб не привертати до себе уваги, і коли перебуватимете поза полем зору бандитів, постарайтеся повідомити про себе близьким або зна­йомим.

Не намагайтеся чинити опір.

Якщо вас змушують вийти з приміщення, говорячи, що вас узя­то заручником, не пручайтеся, візьміть заздалегідь приготовлені речі й підкоріться. Прийшовши на місце, знайдіть найбільш без­печний кут.

Не проявляйте непотрібного героїзму.

У випадку, коли необхідна медична допомога, говоріть спокій­но й коротко, не нервуючи бандитів. Не вживайте жодних дій, доки не одержите на це дозволу.

 

Після вибуху

Якщо будинок почав розвалюватися, сховатися можна під голо­вними (несучими) стінами, тому що загибель несуть перегородки, стелі, люстри.

Якщо будинок тріснув — не слід торкатися ввімкнених елек­троприладів, виходити на балкони, користуватися ліфтами. Опи­нившись у темряві, не варто відразу розпалювати вогонь — міг ви­никнути витік газу.

Виходити з будинку слід, притиснувшись спиною до стіни, осо­бливо якщо доведеться спускатися сходами. Потрібно пригнутися, прикрити голову руками — згори найчастіше падають уламки та

скло.

Опинившись на вулиці, відійдіть від будинку. При цьому слід стежити за карнизами та стінами, які можуть упасти. Орієнтувати­ся потрібно швидко й обережно. Найгірше, коли будинок валить­ся, — те, що піднімається густа хмара пилу, яка сама по собі здатна посіяти паніку, люди починають метушитися, обрушуючи те, що ще може триматися.

 

Якщо ви опинилися під уламками

Переконайтеся в тому, що не отримали серйозних травм.

Заспокойтеся й, перш ніж розпочинати якісь дії, уважно роз- зирніться навколо.

Чекаючи на допомогу, постарайтеся привернути увагу ряту­вальників стукотом, криком, але сили витрачайте ощадливо.

Постарайтеся по можливості надати першу допомогу іншим по­терпілим. Пам’ятайте про можливість нових вибухів, обвалів і руй­нувань і, не гаючись, але спокійно залиште небезпечне місце.

Виконуйте всі розпорядження рятувальників після їхнього прибуття на місце події.

 

Поводження в юрбі

Знаходьтесь у найбільш безпечному місці в юрбі: подалі від трибун, сміттєвих контейнерів, ящиків, пакетів, сумок, від центра юрби, від скляних вітрин і металевих огорож.

У разі виникнення правопорушень, паніки, необхідно зняти краватку, шарф, звільнити руки, зігнути їх у ліктях, притиснути до тіла, прикриваючи найважливіші органи, застебнути всі ґудзи­ки та блискавки, не хапатися за дерева, стовпи, огорожу.

Головне — утриматися на ногах, у випадку падіння слід згорну­тися клубком на боку, захищаючи голову, різко підтягти під себе ноги, підніматися в бік руху юрби.

Не привертайте до себе уваги висловлюваннями політичного, релігійного або іншого характеру, ставленням до того, що відбува­ється.

Не наближайтеся до груп осіб, що поводяться агресивно.

Не реагуйте на сутички, що точаться поруч.

 

 

НОВИНИ

©2021