Правила поводження під час ожеледиці

Ожеледь — це крига або шар снігу, утрамбований до твердого стану, що утворює слизьку поверхню. Ожеледь виникає там, де перед заморозками стояла вода, або там, де через рух транспорту чи великої кількості пішоходів сніг, який випав, ущільнюється. Найчастіше це спостерігається на проїжджій частині доріг і тро­туарах. За статистикою, близько 40% усіх ДТП узимку спричине­ні ожеледдю і снігопадом. Головна умова руху для водіїв — уваж­ність, низька швидкість і надзвичайна обережність. На пішохода під час ожеледі чатують дві небезпеки — посковзнутися й упасти або потрапити під машину. З настанням холодів зростає кількість

вуличних травм: синці, вивихи и переломи. За даними медиків, у такі дні кількість потерпілих збільшується вдвічі.

Щоб зменшити ймовірність падіння, необхідно дотримуватися таких правил поводження під час ожеледі:

Підберіть нековзне взуття з підошвою на мікропористій основі, відмовившись від високих підборів.

Уважно дивіться під ноги, намагайтеся обходити небезпечні місця. Якщо крижану «калюжу» обійти неможливо, пересувайте­ся по ній, як лижник, дрібними ковзними кроками.

Будьте гранично уважні на проїжджій частині дороги: не квап­теся й, тим більше, не біжіть.

Намагайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею.

Наступати слід на всю підошву, ноги трохи розслабити в колі­нах.

Руки по можливості мають бути вільними, намагайтеся не но­сити важких сумок, не тримати руки в кишенях — це збільшує ймовірність падіння.

Якщо ви посковзнулися, присядьте, щоб знизити висоту па­діння. У момент падіння постарайтеся згрупуватися і, перекотив­шись, пом’якшити удар об землю. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках. Не кваптеся підводитись, огляньте себе, чи не­має травм, попросіть перехожих допомогти вам.

Пам’ятайте: особливо небезпечними є падіння на спину догори обличчям, тому що може трапитися струс мозку. У разі одержання травми обов’язково зверніться до лікаря за наданням медичної до­помоги.

 

НОВИНИ

©2021